COOKIES na webu DR. OETKER

Tento web uloží soubory cookies do Vašeho zařízení, aby umožnil lepší fungování stránek. Více informací zde.

Něco málo o želatině?

Rady a tipy

Želatina je přírodní rozpustná bílkovina, která je buď vepřového nebo hovězího původu. Má vynikající vlastnosti: ve vodě se varem rozpouští a chlazením tuhne. Proto je ideálním pomocníkem při přípravě různých krémů, dezertů, aspiků nebo vaječné tlačenky. 

Používá se zejména dvěma způsoby: na sladko a na slano. Každý recept s použitím želatiny vyžaduje své – náplně v dortech máme raději krémovější a přesto tuhé, u aspiků a rosolů zas vyžadujeme maximální tuhost. Dr.Oetker si je těchto rozdílů vědom, a proto vyvinul Želatinu na vaječnou tlačenku aspiky.

Želatina na vaječnou tlačenku a aspiky Dr.Oetker

Naše nová želatina byla speciálně vyvinuta na použití na vaječnou/salámovou tlačenku, aspiky a rosoly. Je totiž mimořádně tuhá a výborně drží tvar. Želatinu na vaječnou tlačenku aspiky stačí rozpustit ve vodě/nálevu/vývaru a použít podle Vašeho oblíbeného receptu. 

Želatina na ztužení krémů Dr.Oetker nalezne v kuchyni skutečně všestranné použití. Ať už máte chuť na ovocné, jogurtové, smetanové nebo tvarové krémy, vždy se můžete se spolehnout na Želatinu na ztužení krémů Dr.Oetker.

Kypřící prášek (4 Výrobků)

Podívejte se online na dostupnost produktů v obchodech