COOKIES na webu DR. OETKER

Tento web uloží soubory cookies do Vašeho zařízení, aby umožnil lepší fungování stránek. Více informací zde.

K narozeninám

Doma připravený džem můžete použít i jako jedinečný dárek pro Vaše blízké. Darovaný džem by měl být nejenom chutný, ale musí i hezky vypadat. Jak jinak vylepšit vlastnoručně uvařený džem než vlastnoručně dekorovanou sklenicí!? Fantazii se meze nekladou, my jsme pro Vás připravili několik ozdobených sklenic pro inspiraci.

                                           

Návod

1

K ozdobení jedné skleničky potřebujeme: kousek látky, gumičku, stužku, dřevěnou květinku na provázku, ozubené nebo obyčejné nůžky. Všechny ozdoby zakoupíme v běžném obchodě v sekci balících a dárkových potřeb nebo v papírnictví nebo v květinářství.

2

Z látky vystřihneme kolečko, větší než víčko skleničky. Jako šablonu na kolečko můžeme použít například misku, kterou si na látku obkreslíme tužkou. Na stříhání můžeme použít obyčejné nebo ozubené nůžky. Ozubené nůžky jsou na látku lepší, protože se nepáře. Látkovým kolečkem přikryjeme víčko skleničky a upevníme kolem hrdla gumičkou.

3

Kolem gumičky omotáme dáme stužku a uvážeme mašličku. Květinku uvážeme kolem stužky. Pokud květinka nemá provázek, můžeme ji na skleničku nalepit běžným lepidlem.