COOKIES na webu DR. OETKER

Tento web uloží soubory cookies do Vašeho zařízení, aby umožnil lepší fungování stránek. Více informací zde.

Na Vánoce

Doma připravený džem můžete použít i jako jedinečný dárek pro Vaše blízké. Darovaný džem by měl být nejenom chutný, ale musí i hezky vypadat. Jak jinak vylepšit vlastnoručně uvařený džem než vlastnoručně dekorovanou sklenicí!? Fantazii se meze nekladou, my jsme pro Vás připravili několik ozdobených sklenic pro inspiraci.

                                           

Návod

1

K ozdobení jedné skleničky potřebujeme: bílý kancelářský papír nebo samolepící bílou fólii, barevný provázek, obyčejné nůžky, nožík, papír, tužku a lepidlo. Všechny ozdoby zakoupíme v běžném obchodě v sekci balících a dárkových potřeb nebo v papírnictví nebo v květinářství.

2

Z papíru nebo samolepící fólie vystřihneme stromečky a nalepíme je na skleničku. Bílé stromečky krásně vyniknou na tmavém džemu (např. lesní ovoce, borůvky apod.). Kolem hrdla omotáme provázek a uvážeme mašli.

3

Na papír napíšeme věnování (např. Krásné Vánoce) a vystřihneme. Věnování nalepíme na víčko (věnováním můžeme zakrýt i nelíbivý potisk na víčku).

TIP: Pokud máme zajímavou skleničku s hezkým víčkem, víčko nemusíme zakrýt. Jestli se nám víčko nelíbí, můžeme jej zakrýt látkou, balicím papírem nebo ubrouskem (viz ostatní ozdobené skleničky).