COOKIES na webu DR. OETKER

Tento web uloží soubory cookies do Vašeho zařízení, aby umožnil lepší fungování stránek. Více informací zde.

Pro radost

Doma připravený džem můžete použít i jako jedinečný dárek pro Vaše blízké. Darovaný džem by měl být nejenom chutný, ale musí i hezky vypadat. Jak jinak vylepšit vlastnoručně uvařený džem než vlastnoručně dekorovanou sklenicí!? Fantazii se meze nekladou, my jsme pro Vás připravili několik ozdobených sklenic pro inspiraci.

                                           

Návod

1

K ozdobení jedné skleničky potřebujeme: tenký hedvábný barevný papír, režnou nit, ubrousek nebo silnější barevní papír, stužku, nůžky. Všechny ozdoby zakoupíme v běžném obchodě v sekci balících a dárkových potřeb nebo v papírnictví nebo v květinářství.

2

Z hedvábného papíru vystřihneme šest stejně velkých jednoduchých kytiček. Složíme je na sebe tak, aby se „okvětní plátky“ nepřekrývaly, v prstech stočíme do kornoutku a špičku převážeme režnou nití. Necháme si delší konce nitě na přivázání ke skleničce.

3

Z ubrousků nebo silnějšího barevného papíru vystřihneme kolečko o jeden až dva cm větší než je víčko. Papírovým kolečkem přikryjeme víčko skleničky a upevníme kolem hrdla gumičkou, převážeme stužkou a dozdobíme papírovou kytičkou.