COOKIES na webu DR. OETKER

Tento web uloží soubory cookies do Vašeho zařízení, aby umožnil lepší fungování stránek. Více informací zde.

Návod

1

K ozdobení jedné skleničky potřebujeme: barevný balicí papír (jeden nebo dva druhy), gumičku, barevný provázek nebo lýko, srdíčko z látky s ouškem, barevnou plastovou lžičku, ozubené nebo obyčejné nůžky. Všechny ozdoby zakoupíme v běžném obchodě v sekci balících a dárkových potřeb nebo v papírnictví nebo v květinářství.

2

Z balicího papíru vystřihneme kolečko, větší než víčko skleničky. Jako šablonu na kolečko můžeme použít například misku, kterou si na látku obkreslíme tužkou. Použít můžeme obyčejné nebo ozubené nůžky. U balicího papíru jsou ozubené nůžky jenom pro efektní okraj. Kolečkem přikryjeme víčko skleničky a upevníme kolem hrdla gumičkou. Pokud chceme, můžeme použít i dva papíry přes sebe: jedno menší a druhé větší kolečko uložíme přes sebe tak, aby byl okraj spodního kolečka vidět. Kolečka upevníme kolem hrdla gumičkou.

3

Na provázek uvážeme k sobě srdíčko a lžičku. Provázek omotáme kolem hrdla skleničky a uvážeme mašličku.

TIP: Srdíčko můžeme i ušít z kousku látky: vystřihneme si z látky 2 stejná srdíčka, sešijeme je po okrajích tak, že ponecháme dírku, dovnitř vložíme vatu a sešijeme úplně. Srdíčko můžeme ozdobit přišitím knoflíčků, flitrů, perliček apod.