Flag
Požitek z jídla
všichni se můžeme cítit dobře

Společnost Dr. Oetker se rozhodla podpořit lidi v tom, aby si vybírali potraviny, které jim budou přinášet potěšení. Nejen jim, ale i okolnímu světu. Proto dnes myslíme na udržitelnost ve všem, co děláme. A co to znamená v praxi? Mimo jiné to znamená zavedení srozumitelnějšího označování složek a nutričních hodnot u všech našich výrobků s ohledem na větší transparentnost, aby se spotřebitelé mohli lépe rozhodovat. Dále to znamená usilovně pracovat na minimalizaci naší ekologické stopy a zároveň zlepšovat životní podmínky lidí a komunit, se kterými pracujeme. Víme, že je před námi ještě dlouhá cesta, ale vydali jsme se správným směrem.

Existuje i řada malých kroků, která dokáže naše výrobky učinit udržitelnějšími a lepšími i pro vás.

Například zavádíme nové výrobky na 100% rostlinné bázi, získáváme více surovin udržitelnějším způsobem a usilovně pracujeme na tom, aby byly všechny naše obaly do roku 2025 recyklovatelné. Od roku 2022 budou všechny naše vlastní provozovny uhlíkově neutrální a dali jsme si závazek, že do roku 2050 budeme uhlíkově neutrální, co se týče všech přímých i nepřímých emisí. Tyto pozitivní změny společně přispívají k výběru potravin, z nichž můžeme mít dobrý pocit.

Zjistěte více o udržitelnosti na oetker.com

Méně soli, méně cukru

V našich výrobcích pokračujeme ve snižování obsahu cukru, soli, tuku a kalorií. Například do roku 2025 budou naše dorty obsahovat o 10 % a zákusky o 15 % méně cukru a naše pizzy budou obsahovat maximálně 1 g soli na 100 g.

Vegan

Naše nové veganské a rostlinné varianty pomáhají podporovat stravovací návyky zapadající do moderního životního stylu a snižují dopad na životní prostředí.

Výrobky obohacené vlákninou

V našem portfoliu výrobků naleznete i některé výrobky obohacené vlákninou, která pomáhá milovníkům pečení udržovat vyváženější životní styl.

Bez obsahu

Naše výrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny a v práškových výrobcích nenajdete přidaný glutaman sodný. Stále více výrobků neobsahuje umělá aditiva.

Kvalitní produkty musejí mít odpovědný obal

Celkově jsme se zavázali, že všechny naše obaly budou do roku 2025 recyklovatelné.

Všude, kde je to rozumné a možné, používáme místo plastu recyklovatelný papír. A pokud používáme plast, dbáme na to, aby byl co nejvíce recyklovatelný. Toto jsou naše základní zásady, pokud jde o design našich obalů, kterými se řídí i všechny naše širší obalové iniciativy.

Lepší pro vás a stejně chutné

Do našeho sortimentu přidáváme označení Nutri-Score. To vám pomůže snadněji porovnat nutriční hodnoty našich výrobků s potravinami stejné skupiny výrobků nebo alternativními potravinami podobné skupiny výrobků.

Suroviny z udržitelných zdrojů

Další informace o našich iniciativách v oblasti udržitelnosti

Zjistit více
Zjistit více
Zjistit více
Sledujte nás
Sledujte Dr. Oetker na sociálních sítích