COOKIES na webu DR. OETKER

Tento web uloží soubory cookies do Vašeho zařízení, aby umožnil lepší fungování stránek. Více informací zde.

Fenomén VANILKA

Vanilka je skutečným fenoménem a její aroma je nezapomenutelné. Vanilka je celosvětově nejoblíbenější sladká příchuť. Vanilka má bohatou historii a neméně zajímavý je i způsob jejího pěstování a využití.

Počátky vanilky můžeme najít v Mexiku, v oblastech kolem rovníku. Pěstovala se a využívala již v době Aztéků. Do Evropy se dostala až mnohem později, konkrétně v 16. století.

Její obliba však během staletí strmě vzrůstala po celém světě, evropský kontinent nevyjímaje. Vanilka se zpočátku pěstovala pouze v Mexiku. Důvodem bylo opylování, o něž se staraly tamní malé včely a kolibříci, kteří jinde nežijí. Díky revoluční myšlence o umělém opylování, většinou pomocí tenké bambusové tyčky, se tato úžasná plodina začala pěstovat i v jiných částech světa. V současné době je nejznámějším místem pěstování vanilky africký ostrov Madagaskar. Pěstování, sklízení a zpracování vanilky si vyžadují trpělivost a pečlivost. Stejně vysoké nároky jsou kladeny na přepravu. Nevhodným zacházením by mohlo totiž dojít ke ztrátě typického aromatu.

Jste i vy příznivci vanilky? Tak neváhejte a přečtěte si o tomto koření více nebo rovnou zkuste některý z našich skvělých receptů!

Recepty ( 1 z 1 )