Flag

Žele Želatina

Želé
Inspirace
Žele Želatina

Není želé jako želé

Ano, i želé má své specifické odlišnosti. Záleží na tom, jaký dezert se chystáte připravit. Chcete získat dort s tenkou nebo silnou vrstvou želé? Podle toho rozlišujeme použití cukrářského a dortového želé. Kromě toho se odlišují složením, barevností a vlastnostmi. Pojďme se na to tedy podívat blíže.

Dort-želé Dr. Oetker

Je rostlinného původu, vyrobené na bázi výtažků z mořských řas. Díky Dort-želé Dr. Oetker máte úspěch zaručen! Je ideálním zakončením na všechny ovocné dorty. Díky němu získá ovoce pod tenkou vrstvou želé nádherný lesk a zároveň zůstane krásně čerstvé, jako právě utržené. Podtrhuje barvu ovoce a je ideálním zakončením každého ovocného dortu či dezertu. Příprava je velmi jednoduchá, stačí smíchat s 250 ml vody nebo ovocné šťávy, 1 minutu povařit a nalít na ovoce. K dispozici je čiré, červené a žluté dortové želé.

Na zvýraznění barvy a lesku jahod, malin, višní či jiných červených plodů sáhněte po Dort-želé červeném Dr. Oetker. Chcete-li podtrhnout barvu a lesk žlutého ovoce jako např. meruněk, broskví, nektarinek, ananasu či banánů, bude pro vás ideální volbou Dort-želé žluté Dr. Oetker.

Picture -

Picture -

Picture -

Jiné zabarvení lze dosáhnout např. pomocí zahuštění šťávy z kompotu nebo propasírované ovocné šťávy v kombinaci s čirým želé. Nezapomínejte, že při pečení se kreativitě meze nekladou! Buďte odvážní a vyzkoušejte i jedinečné barevné kontrasty. Zajímavé je například Dortové želé žluté v kombinaci s jahodami nebo Dortové želé červené v kombinaci s ananasem, či kiwi.

Cukrárenské želé Dr. Oetker

Je rostlinného původu na bázi agaru. Profesionální výrobek na domácí přípravu extra vysoké a pevné vrstvy želé na dorty a zákusky, které budou vypadat jako z cukrárny. Je extra silné a čiré! Příprava je jednoduchá - stačí smíchat s 0,5 l tekutiny a 1 minutu povařit. Použít můžete vodu nebo ovocnou šťávu. Z jednoho sáčku připravíte 0,5 l červeného nebo žlutého želé.

Picture -

Picture -

Cenné rady jak si připravit správně želé

  • Dort je nutné před nanesením želé potřít tenkou vrstvou krému nebo džemu.
  • Pokud želé před použitím příliš ztuhne, můžete jej ještě jednou krátce rozehřát.
  • Po uvaření želé podle návodu na obalu ho nechte chvíli odpočinout.
  • Na náplň ho nalévejte vlažné, jinak se náplň může vlivem vysoké teploty rozpustit.
  • Po ztuhnutí želé stačí zákusky pěkně nakrájet. K tomu potřebujete ostrý tenký nůž a řezat rovnoměrně.

Pokud dodržíte naše jednoduché rady, želé budete mít nejen chutné, ale také výsledný dezert bude vypadat famózně. Přejeme Vám mnoho zábavy v kuchyni a dobrou chuť!

Skvělé receptové inspirace naleznete zde

Recepty s želé

27 výsledků

6 z 27 výsledků zobrazeno

Více informací

1111Sledujte nás
Sledujte Dr. Oetker na sociálních sítích