
Do velkého hrnce vložíme jahody s rybízem a dobře promícháme s želírovacím cukrem. Za stálého míchání přivedeme k varu a důkladně povaříme minimálně 5 minut.
Případnou pěnu odebereme a ihned plníme do připravených sklenic až po okraj . Uzavřeme víčky, sklenice obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku .
Uložíme do chladu, otevřené sklenice uchováváme v chladničce.
Související recepty

Jablkovo-hruškové želé

Jahodovo-grepový džem

Švestková omáčka

Jablečné želé s limetkou a mátou

Jahodovo-rybízový džem - klasický

Jahodovo-tymiánová marmeláda

Extra džem z pečených hrušek s kořením