
Ve velkém hrnci rozmixujeme hrušky, vmícháme šťávu z citrónu a hřebíčky a důkladně promícháme s želírovacím cukrem.
Za stálého míchání přivedeme k varu a minimálně 3 minuty důkladně povaříme.
Případnou pěnu odebereme a ihned plníme do připravených sklenic až po okraj . Uzavřeme víčky, sklenice obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku (sklenice s klasickými víčky neotáčíme). Uložíme do chladu, otevřené skleničky uchováváme v chladničce.
Související recepty

Fíkový džem

Zahradní směs

Švestková povidla z trouby

Kiwi - jablko džem

Hruškové pyré s vanilkou

Hruškové želé s karamelem

Nakládaná zelenina