
Na přípravu želé broskve vložíme do hrnce. Přidáme bezový sirup, jablečnou šťávu a Pektin smíchaný se 2 PL cukru. Za stálého míchání asi 1 minutu důkladně povaříme. Přidáme zbytek cukru, přivedeme do varu a povaříme ještě minimálně 5 minut.
Případnou pěnu odebereme a ihned plníme do připravených sklenic až po okraj. Sklenice uzavřeme víčkem, obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku.
Související recepty

Sladká jahodovo-papriková pomazánka

Rybízové želé s rozmarýnem

Borůvkový sirup - klasický

Čatní z manga a jablek

Bezinkový sirup se zázvorem a citrónem

Bezový sirup klasický

Hrušková marmeláda s orientálním kořením