COOKIES na webu DR. OETKER

Tento web uloží soubory cookies do Vašeho zařízení, aby umožnil lepší fungování stránek. Více informací zde.

Pro romantiky

Když romantika, tak Itálie!

Vždyť co by mohlo být romantičtější, než se procházet v Římě, plout gondolou v Benátkách, nebo večeřet v malé toskánské vesnici na terase zarostlé vínem? V kolika filmech jsme to viděli, v kolika románech jsme o tom četli - toto je pravá italská romantika.

Propašujme tedy i my něco málo romantiky do každého dne, a pokud jí trochu okořeníme italskou atmosférou, úspěch je zaručený

Potěšte svého partnera komplimentem v italštině!

"Buona sera, tesoro!"

Dobrý večer můj milý/moje milá!

 

"Ti amo, tesoro !"

Mám tě rád/ráda, můj milý/moje milá.

 

"Ti ringrazio per la bellissima serata!"

Děkuji ti za tento nádherný večer.

 

Italové se v lichotkách opravdu vyznají! Může se stát, že my to neumíme podat tak přirozeně jako obyvatelé zemí z oblasti Středomoří - i přesto se ale vyplatí vzít si od nich alespoň inspiraci. Vždyť ve vztahu je pro obě strany důležité, aby věděly, co pro druhou stranu znamenají. Milá slova potěší každého.

Tip: Pokud budeš používat italské lichotky, úspěch je zaručený!

Vytvořte si pravou italskou atmosféru!

Klíčem k romantice je především správná atmosféra! Věřte nám, že světla několika svíček určitě nebudou na škodu, a nepovažujte ani květy růže na stole nebo ve vaně za zbytečný luxus.

Pokud byste to všechno chtěli završit ještě trochou italské atmosféry, jako dekoraci použijte listy vinné révy nebo břečťan. Věděli jste, že klasické italské koření - bazalka - je mimořádně romantické? Ve středověké Evropě měli za to, že bazalku mohou pěstovat pouze krásné ženy. Byla považována za symbol romantické lásky. A navíc se dokonale hodí k pravé italské pizze.

Tip: Pokud plánujete italský večer, zvolte si jako menu pizzu z 13 různých druhů Ristorante. Otevřete si láhev dobrého bílého vína a poslouchejte italské romantické melodie!

Překvapte svého partnera kdykoliv můžete!

Nemyslíme tím jen dárky či květiny. I když trocha pozornosti samozřejmě vždy potěší. Tajemství italských mužů a žen je do velké míry podmíněno jejich temperamentem.

Pokud nejste stále stejní, pokud partnerovi občas ukážete i nějakou svoji novou zajímavou stránku, můžete tím vašemu vztahu dodat nový náboj. Pokud například trávíte večery většinou doma, navrhněte romantickou procházku za svitu luny. Pokud jste neustále v pohybu, odpočiňte si na pohovce, přitulte se k sobě a dívejte se na nějaký dobrý film.

Tip: Správnou romantickou atmosféru lze podtrhnout i při sledování italských romantických filmů.